Uge 2: ITF Junior Malmø |
Besvar |
Forfatter | |
OleD
Admin Group Medlem siden: 12-Jun-2005 Status: Offline Point: 4479 |
Indlæg funktioner
Tak(0)
Sendt: 07-Jan-2017 kl. 19:10 |
9-14. januar 2017 Grade 4, EuroElite ITF Junior Malmo Open - Hard, Indoor Boys singles kvalifikation Q64 Samuel Veikkolainen Jansson (SWE) vs. Philip Qvist Hyldedal (DEN) 6-2, 6-2 -- Hannibal Borg (SWE) vs. Martin Carvajal (SWE) 7-5, 6-4 (WC) Carl Emil Overbeck (DEN) vs. Oscar Sohl (SWE) 3-6, 6-3, 6-1 -- [3] (1519) Oscar Hawken (NOR) - bye Vladimir Ristic (DEN) vs. John Hulten (SWE) 6-3, 6-2 -- Sebastian Abboud (SWE) vs. Milton Jonsson (SWE) 6-2, 6-2 [8] (1784) Jesper Andi Jørgensen (DEN) vs. Ross Weibull (SWE) 6-0, 6-1 -- David Flisberg (SWE) vs. (WC) Oskar Brostrøm Poulsen (DEN) 6-4, 6-3 Q32 (WC) Carl Emil Overbeck (DEN) vs. Hannibal Borg (SWE) 6-1, 6-2 -- [3] (1519) Oscar Hawken (NOR) vs. Vladimir Ristic (DEN) 7-6(5), 6-2 -- [8] (1784) Jesper Andi Jørgensen (DEN) vs. Sebastian Abboud (SWE) 6-7(5), 6-3, 6-2 QFi [1] (1398) Mathias Gavelin (SWE) vs. (WC) Carl Emil Overbeck (DEN) 6-2, 6-1 -- [4] (1594) Hugo Regner (SWE) vs. [8] (1784) Jesper Andi Jørgensen (DEN) 1-6, 6-3, 6-1 Redigeret af OleD - 08-Jan-2017 kl. 18:49 |
|
OleD
Admin Group Medlem siden: 12-Jun-2005 Status: Offline Point: 4479 |
Indlæg funktioner
Tak(0)
|
Girls singles kvalifikation Q32 Elin Vilen (SWE) vs. (WC) Nikoline Gullacksen (DEN) 6-1, 6-1 -- Olivia Pezo (SWE) vs. [2] (1219) Linnea Sophie Dissing Fristam (DEN) 6-1, 5-7, 6-3 -- Frida Soko (SWE) vs. [1566] Karoline Laursen (DEN) 6-4, 7-5 -- (1823) Svetlana Teterina (SWE) vs. (WC) (1823) Ida Emilie Krause (DEN) 6-3, 6-1
Redigeret af OleD - 08-Jan-2017 kl. 12:04 |
|
OleD
Admin Group Medlem siden: 12-Jun-2005 Status: Offline Point: 4479 |
Indlæg funktioner
Tak(0)
|
Boys singles hovedturnering R32 (1348) Holger Vitus Nødskov Rune (DEN) vs. (Q) (1594) Hugo Regner (SWE) 6-3, 6-3 [14] (661) Jesper Klov Nilsson (SWE) - bye -- (WC) Olof Wiklund (SWE) vs. [LL] (1784) Jesper Andi Jørgensen (DEN) 6-2, 6-2 R32 [1] (1344) Roni Rikkonen (FIN) vs. [1] (290) Marcus Anker Aarthun Sulen (NOR) 7-5, 6-3 (1348) Holger Vitus Nødskov Rune (DEN) vs. [14] (661) Jesper Klov Nilsson (SWE) 6-3, 1-6, 6-2 1/8-finale (1348) Holger Vitus Nødskov Rune (DEN) vs. [1] (1344) Roni Rikkonen (FIN) 7-6(3), 6-0 (1344) Simon Wibler (SWE) vs. (927) Filip Tensing (SWE) 6-2, 6-2 1/4-finale (1348) Holger Vitus Nødskov Rune (DEN) vs. (1344) Simon Wibler (SWE) 6-3, 6-1 [8] (442) Baptiste Anselmo (FRA) vs. [16] (830) Kevin Chahoud (SWE) 1-6, 6-2, 6-3 - [10] (470) Anton Ornberg (SWE) vs. [3] (348) Peter August Anker (NOR) 6-4, 6-4 [6] (440) Bastien Presuhn (GER) vs. [13] (656) Masi Sarpola (FIN) 6-2, 4-6, 6-2 Semifinale (fredag 0930) (1348) Holger Vitus Nødskov Rune (DEN) vs. [8] (442) Baptiste Anselmo (FRA) [10] (470) Anton Ornberg (SWE) vs. [6] (440) Bastien Presuhn (GER) Redigeret af OleD - 12-Jan-2017 kl. 16:31 |
|
OleD
Admin Group Medlem siden: 12-Jun-2005 Status: Offline Point: 4479 |
Indlæg funktioner
Tak(0)
|
Girls singles hovedturnering
R32 [1] (243) Olga Helmi (DEN) vs. (Q) (1351) Hedda Gurholt (NOR) 6-1, 6-3 (584) Sofiya Chekhlystova (EST) vs. (WC) Josefin Opitz (SWE) 4-6, 7-6(5), 6-3 -- (546) Morgan Cross (GBR) vs. (1006) Olivia Gram (DEN) 6-4, 6-1 -- (697) Mathilde Tranberg (DEN) vs. [5] (412) Katie Lafrance (USA) 6-4, 1-6, 6-4 (1113) Avelina Sayfetdinova (RUS) vs. (Q) (1186) Maria Petrovic (SWE) -- [LL] (1747) Victoria Schnell Jacobsen (NOR) vs. (WC) (1397) Mille Elsborg (DEN) 6-2, 6-3 1/8-finale [1] (243) Olga Helmi (DEN) vs. (584) Sofiya Chekhlystova (EST) 6-2, 6-4 (510) Sydney Berlin (SWE) vs. (Q) Letica Temirhanova (SWE) 3-6, 6-4, 6-3 -- (1113) Avelina Sayfetdinova (RUS) vs. (697) Mathilde Tranberg (DEN) 6-2, 6-2 1/4-finale [1] (243) Olga Helmi (DEN) vs. (510) Sydney Berlin (SWE) 6-3, 6-3 (666) Lilly Elida Haseth (NOR) vs. (546) Morgan Cross (GBR) 7-5, 6-3 - (1113) Avelina Sayfetdinova (RUS) vs. (848) Sarina Reinertsen (NOR) 6-3, 6-1 [2] (284) Alexandra Viktorovitch (SWE) vs. (499) Molly Helgesson (SWE) 6-4, 6-2 Semifinale [1] (243) Olga Helmi (DEN) vs. (666) Lilly Elida Haseth (NOR) 6-4, 1-6, 7-5 [2] (284) Alexandra Viktorovitch (SWE) vs. (1113) Avelina Sayfetdinova (RUS) 6-2, 6-1 Finale [2] (284) Alexandra Viktorovitch (SWE) vs. [1] (243) Olga Helmi (DEN) 3-6, 6-2, 6-2 Redigeret af OleD - 13-Jan-2017 kl. 15:12 |
|
Besvar | |
Tweet
|
Skift forum | Forum tilladelser Du kan ikke oprette nye emner i dette forum Du kan besvare beskeder i dette forum Du kan ikke slette dine beskeder i dette forum Du kan ikke redigere dine beskeder i dette forum Du kan ikke oprette afstemninger i dette forum Du kan ikke stemme i dette forum |